Ubytování v Kanadě

 

Ubytovací a stravovací služby jsou v Kanadě obecně na velmi dobré úrovni, nicméně v odlehlých oblastech se může kvalita výrazně lišit - v závislosti na charakteru příslušné ubytovací kapacity.

 

Tranzitní hotely

Při čekání na letadlo, po příletu z Evropy nebo v průběhu cestování mezi městy a rybářskými revíry využívá většina návštěvníků Kanady noclehů ve standardních hotelích kategorie ** až ****. Cena za dvoulůžkový pokoj se dle kategorie, sezóny a polohy pohybuje od cca 70 CAD/noc (cca 50 Euro).
Noclehy v hlavní sezóně je vhodné objednat předem, ale zpravidla je možné se ubytovat i bez předchozí rezervace.
Největší a zřejmě i nejspolehlivější globální rezervační systém ubytování je www.booking.com

 

Rybářské pensiony - lodge

rybarska lodge - priprava na celodenni rybolovV rybářsky atraktivních lokalitách, často i na velmi odlehlých místech, nabízejí ubytovací, stravovací a další služby rybářské pensiony (lodge - čti "lodž").
Lodge mohou být velmi jednoduché i naprosto luxusní a cena za pobyt obvykle zahrnuje rovněž další služby pro rybáře nebo lovce (rybářské průvodce, zapůjčení lodí, zajištění povolenek k rybolovu, zapůjčení terénních čtyřkolek apod.).
Lodge obvykle přednostně ubytovávají rybáře (lovce), kteří si pobyt objednávají včetně programu.
Hosté rybářských pensionů mají často přístup na revíry, které jsou jinak pro veřejnost uzavřeny.
Chce-li návštěvník Kanady lépe poznat určitou oblast a mít garanci těch nejlepších služeb, je pobyt v lodge správnou volbou.
Informace o konkrétních rybářských pensionech naleznete v menu "rybářské revíry" (menu vlevo) nebo na stránkách rybolov.com

 

Obytné automobily

obytny automobil - mobilhome delky 6-7 mKanada je země jako stvořená pro individuální putování po jejích pláních, horách i řekách. Při cestování po Kanadě se neobejdete bez automobilu - obytný automobil (mobilehome, RV) navíc umožňuje přenocování nebo pobyt i v místech, kde se nenacházejí žádné hotely nebo rybářské pensiony. Máte-li dostatek času, můžete s obytným automobilem cestovat nejen po Kanadě, ale navštívit i Aljašku a další státy USA (dle podmínek nájmu obytného automobilu).
Nevýhodou obytných automobilů je dostupnost - autem se dostanete jen tam, kam vedou kvalitní silnice nebo cesty, což jsou zároveň často místa zhusta navštěvovaná a vystavená zvýšenému rybářskému tlaku.
Obytný automobil je dobrou volbou pro turisty, kteří chtějí kombinovat poznávání Kanady s rybařením. Chcete-li se však věnovat především rybaření, doporučujeme pobyt v některém rybářském pensionu.
Obytné automobily je v hlavní sezóně (červen-srpen) nutné rezervovat se značným předstihem. Půjčovny se nacházejí ve všech velkých městech a u mezinárodních letišť.
Informace o pronájmu obytných automobilů naleznete v programu "Kanadou na vlastní pěst".

 

Rezervační on-line systémy pro tranzitní ubytování

Krátkodobé a tranzitní ubytování v Kanadě je možné rezervovat přímo po příjezdu do místa pobytu nebo předem, například prostřednictvím některých on-line rezervačních systémů:

Největší a zřejmě i nejspolehlivější globální rezervační systém je www.booking.com
Bed and Breakfast, ubytování v soukromí - http://www.canadianbandbguide.ca/
Bed and Breakfast, ubytování v soukromí - http://www.bbinfocanada.com/
Hostels.com, vyhledávání a rezervace ubytování v hostelech a levných penzionech - http://www.hostels.com/
IHA, pronájem soukromých apartmánů přímo od majitele - http://www.iha.com/
Ubytování všeho druhu - http://www.accommodationincanada.com/